Kinloch Rannoch, Schotland.
30 mei 2005
Veel zon, veel regen, 10 – 15 graden, ach ja, Schots weertje! 360 km.
Een vroege dag, om 7 uur opgestaan, even wakker worden en er opuit. Kwart over 8 ronkt de diesel alweer, dit keer is Loch Ness het reisdoel, een bezoek aan het bekendste Loch mag natuurlijk niet overgeslagen worden en wie weet zien we Nessie nog . Via het inmiddels vertrouwde binnenweggetje belanden we weer op de A9, alwaar de richting noord wordt gekozen, richting Inverness. Het is nog steeds bank holiday weekend, dus veel verkeer op de weg, maar we kunnen flink opschieten, het dieseltje knort tevreden als het gas erop gezet wordt.
Het wordt een lange rit met veel stops om al het moois op te nemen, want daarvoor zijn we hier nou eenmaal. Volgens bronnen zou er bij Newtonmore een mooi uitzicht zijn, maar of wij hebben het gemist of degene die het vermeld heeft, heeft een ander idee van een mooi uitzicht gehad.
Een flink stuk voor Inverness zijn we van de snelweg afgedoken, al dat gejakker is niks voor vakantiegangers. Langs het riviertje de Nairn rijden we via dorpjes zoals Tombreck, Farr, Croachy en Errogie om bij het plaatsje Inverfangaig Loch Ness te bereiken. Het is een heerlijk rustig en schitterend weggetje om te rijden met soms weidse uitzichten en soms dichte bossen. Al met al was het al 11 uur toen we Loch Ness bereikten, maar het was de rit meer dan waard.
Vanaf Inverfangaig rijden we langs het Loch richting Inverness, een weg waar we af en toe de meest mooie plaatjes voorgeschoteld krijgen van het Loch. Het weer is helder en we kunnen mooie plaatjes schieten van Urquhart Castle, wat achteraf een goede beslissing bleek. Wat betreft het mystieke had het weer wel wat dreigender gemogen, maar we mopperen niet.
Na deze mooie route hebben we in Inverness de A82 genomen om langs de noordkant van Loch Ness richting Fort Augustus te rijden om de sluizen in het Caledonian Canal te bewonderen. Een korte stop op het viewpoint bij Glackossian is een leuke onderbreking, hier staat een eenzame Piper te spelen op het muurtje langs het Loch. Toch leuk om zo van een uitzicht te genieten, dat is wel een pondje waard.
De volgende stop is Urquhart Castle, waar ze een prachtig visitor centre hebben aangelegd. Het blijkt dat ook de Schotten commercieel zijn geworden , het keurig aangelegde parkeerterrein is gratis, maar als je het kasteel of liever gezegd de ruïne wilt bezoeken, dan mag je 6 pond per persoon afrekenen. Dan pas is ook de tearoom bereikbaar wat in onze ogen toch weer niet commercieel is . Jammer, het kasteel blijft mooi en we hebben vanaf het parkeerterrein ook een goed zicht erop. Misschien is voor de volgende keer een boottripje een optie, vanaf het water gezien is het kasteel op z’n allermooist en als dan ook het weer meezit ook nog het meest dreigend.
Tijd voor een lunch. Hiervoor kiezen we Drumnadrochit, alwaar een hele verzameling visitor centres zijn. Deze laten we links liggen, what a load of crap, wat te denken van het William Wallace centre, compleet met afbeelding van Mel Gibson op de muur. Er was zelfs een winkeltje met nepzwaarden bij, om over de “Nessies” maar te zwijgen. Het was er vergeven van het volk, voornamelijk Engelsen.
Even verderop, de brug over, staan een aantal aardige tentjes om te eten en onze keuze viel op The Fiddler. Het eten is er goed en het is een leuk tentje om te zien. Op de parkeerplaats stond een local met zelfkennis, hij had de letters achterop z’n landrover opnieuw gerangschikt, er stond nu hangover te lezen .
De reis gaat verder via Invermoriston naar Fort Augustus. Het regent inmiddels pijpenstelen dus stoppen om de sluizen te bekijken doen we maar niet. Het stikt er trouwens van het volk die elkaar de ogen uitsteken met de parapluutjes. Dus toeren we maar door, de weg volgend. Deze leidt ons via Invergary en Laggan langs Loch Lochy. Zo teleurstellend als de A82 langs Loch Ness was (de weg aan de overkant ervan is vele malen mooier), zo mooi is de weg langs Loch Lochy. Schitterende uitzichten, maar naar onze zin te weinig plekjes om even te kunnen stoppen. Toch nog een plekje gevonden om te stoppen en een paar kiekjes te maken, waar wij stonden scheen de zon en een stuk verderop hoosde het, een fraai gezicht.
Bij Spean Bridge zijn we nog gestopt bij het Commando Memorial waar we worden getrakteerd op een nice view op Ben Nevis, de hoogste berg in Schotland. De top ligt in de wolken en door de flarden heen zien we dat er nog sneeuw op de top ligt. De berg ernaast ligt daarentegen volop in de zon en wij staan inmiddels weer in de regen, heerlijk maf Schots weer dus .
Het is weer tijd om huiswaarts te keren en via Spean Bridge, Roybridge en Roughburn zakken we weer af naar het zuiden. Nog een fotostop gemaakt bij de Laggan Dam, waarna we een stuk verderop nog een kasteel ontdekken, verscholen tussen de bomen op de andere oever van Loch Laggan. Later blijkt dat dit kasteel gebruikt is voor de opnames van Monarch of the Glen. Helaas hebben we geen foto’s kunnen maken van het poorthuis, we waren er al voorbij voor we er goed en wel erg in hadden, maar het was prachtig voor zover we hebben kunnen zien.
Het gas moet er weer op, het wordt al later en nadat we bij Dalwhinnie de A9 weer hebben gepakt schieten we er even verder weer af om ons binnenweggetje weer te nemen. Eenmaal weer op het honk hebben we een alcoholische versnapering gepakt waarna we hebben genoten van een heerlijke, zij het prijzige, maaltijd. Home sweet home zingen de voetjes inmiddels.
Dag 4, Loch Ness.
Reislog van onze trip naar Schotland in mei/juni van 2005
- Pieter
- Beheerder
- Berichten: 562
- Lid geworden op: 15 sep 2012, 21:44
- Contacteer:
Dag 4, Loch Ness.
Don't put your mouth into motion, before your brain is in gear.
Ga naar
- Welkom op onze webstek
- Chatbox
- Verse Reisverslagen
- Reisverslagen
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ Nieuw Zeeland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District & North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2019
- ↳ Schotland 2020
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- Vakantiefoto's
- ↳ Herm 2000
- ↳ Lanzarote 2002
- ↳ Ierland 2004
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ York 2007
- ↳ Schotland 2008
- ↳ Singapore 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Noordereiland 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Zuidereiland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District en North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- ↳ Schotland 2024
- Overheerlijke Recepten
- ↳ Sauzen
- ↳ Soepen
- ↳ Rundvlees
- ↳ Varkensvlees
- ↳ Rijst
- ↳ Kip
- ↳ Pie
- ↳ Vis
- ↳ Brood
- ↳ Dessert
- ↳ Lamsvlees
- ↳ Wild
- ↳ Noedels
- ↳ Gebak
- ↳ Aardappel
- ↳ Gehakt
- ↳ Groente
- ↳ Eieren
- ↳ Deeg
- ↳ Thai recepten
- ↳ Lunch
- ↳ Pasta
- Andere foto's en diversen
- ↳ Helivlucht 2017
- ↳ Marrum 2017
- ↳ Dordt in stoom 2018
- ↳ Herfst 2019
- ↳ Internationale Stationaire Motorenshow Nuenen 2023
- ↳ Allerhande
- ↳ Alledaagse beslommeringen
- ↳ Platanenzooi
- ↳ Andere Pagina's
- ↳ Anna vertelt
- ↳ Familie perikelen
- ↳ Overpeinzingen
- Nieuwe Recepten
- Gast Recepten
- Welcome to our website
- For our English speaking guests
- ↳ Travel journals
- ↳ Scotland 2005
- ↳ Austria 2006
- ↳ New Zealand 2008
- ↳ Recipes
- ↳ Sauces
- ↳ Soups
- ↳ Beef
- Soulmates
- Humor
- Heit en Mem