Kinloch Rannoch, Schotland.
31 mei 2005
Zonnig, af en toe een spettertje regen, 15 – 18 graden, wat wil een mens nog meer, 246 km.
Een kort ritje vandaag (tenminste, dat hebben we ons voorgenomen). Het eerdere plan om met de trein naar Fort William te gaan hebben we laten varen, ondanks dat het een prachtige rit moet zijn over het Rannoch Moor. Het nadeel aan deze trip zou zijn dat we pas 6 uur later terug konden en om al die tijd in Fort William door te brengen zagen we niet zitten, ook omdat het niet zo groot is.
Dus deze dag het zuiden maar eens opgezocht, om half 10 de koets gestart en via Tummel Bridge en Glengoulandie een nieuwe route genomen. Door een prachtige Glen waar de rivier Lyon door stroomt rijden we door plaatjes zoals Keltneyburn en Fortingal om zo richting Kenmore te gaan. In Kenmore zijn we pas op de terugweg geweest omdat we in Fearnan rechts uit de flank zijn gegaan, richting Killin. We rijden langs een spiegelglad Loch Tay, een magnifiek gezicht waar natuurlijk veel foto’s gemaakt zijn. Het omliggende landschap weerspiegeld in het water wat prachtige plaatjes oplevert. In Killin hebben we een koffiestop gemaakt in het Killin Hotel, alwaar de koffie van ’s morgens 8 uur was en daarna was er de vaat mee gedaan voordat het in ons kopje belande. Bocht dus, zodat de stop maar van korte duur was. Killin is ook de plaats waar de Dochart Falls te bewonderen zijn en ondanks de horde mensen die zo nodig over de stenen moesten klauteren was het leuk om te zien hoe het water zich langs de rotsen een weg baande. Heel hoog zijn de watervallen niet, het is meer een serie van trappen die breed uitwaaieren.
Hierna ligt er een stuk racebaan voor ons, de A85/A84, welke ons via Lochearnhead en Strathyre naar de “Pass of Leny” brengt. Het wordt weer tijd om de kleinere wegen op te zoeken, dus hier schieten we de snelweg weer af naar het plaatsje Brig O’ Turk. Daar hebben we genoten van een lekkere lunch in de Byre Inn, een heel leuk tentje midden in de bossen.
Na de lunch zijn we weer snel op pad gegaan, inmiddels hebben we besloten om Stirling met een bezoekje te vereren. Een mooie weg door het Achray Forest brengt ons in Aberfoyle. Onderweg hebben we ons eigen Loch nog gevonden, Loch Drunky .
In Aberfoyle hebben we een bezoekje gebracht aan het Wool Centre, een hele grote winkel, maar daar zijn we niet binnen geweest. Buiten worden namelijk demonstraties van schaaphoeden gegeven met glansrollen van Jock, een Bordercollie en Buster, een Kelpie wat een Australisch ras is. Buster was een vinnige happer met notabene een stalen kniegewricht, maar daar had hij weinig last van. Ook stond er een man met een prachtige verzameling roofvogels, van alles zat erbij, uilen, valken en meer van dat moois, maar de mooiste was toch wel de Golden Eagle, die zie je niet zo vaak van zo dichtbij.
Het is weer tijd om verder te trekken en gaan weer door via Port of Monteith en Thornhill bereiken we Stirling. Al van ver zijn Stirling Castle en het William Wallace monument te zien. Stirling is een mooie stad en na een flinke klim (met de auto) staan we op het grote voorplein bij het kasteel. Vanaf deze plek ontvouwt zich een spectaculair uitzicht over het rivierdal, wat de reden is om foto’s, veel foto’s te maken. Een hele serie is er gemaakt, elke foto de andere overlappend om zo thuis een mooi panorama te kunnen maken.
Het kasteel zelf laten we voor wat het is, het is inmiddels al kwart over 3 en de spits is op komst, dus wegwezen is het devies. We komen toch nog wel eens terug en dan is er vast tijd om het kasteel eens te bezichtigen.
Na een klein stukje autoweg en een bijna ongelukje op een roundabout schieten we weer snel van de snelweg af. Via Dunblane, Kinbuck en Braco zijn we de richting van Crieff ingeslagen, waar het even zoeken was naar de weg richting Aberfeldy. Bij Gilmerton slaan we linksaf om de mooie weg door “The Sma’ Glen” te nemen.
In Amulree nemen we de weg naar Glen Quaich, een smalle weg met leuke uitzichten, er staat een enorm doek langs de weg met blote dames die verscholen achter een banner protesteren tegen de komst van enorme windmolens in het gebied. Het adres van de internetsite staat er ook op, dus eens een kijkje nemen www.aswag.org.uk
Na Garrow wacht ons een verrassing, een heel steile klim moet ons over de berg brengen. De hele weg naar boven is in de 1e versnelling en met wat mazzel komen we een passeerplek tegen zodat een tegenligger ons kan passeren. Hellingen van 20% en meer brengen ons op zo’n 600 meter hoogte. Wat een uitzicht hier, het weer werkt uitstekend mee dus kunnen we er mijlenver kijken. De afdaling is al net zo spannend als de klim, ook hier de 1e versnelling en zelfs de rem moet er aan te pas komen, zo stijl is het op plekken. Uiteindelijk bereiken we Kenmore, waar we de weg naar huis weer inslaan, weer richting Tummel Bridge.
Om 6 uur zijn we weer terug bij het appartement, waar we in de bar genieten van een koude versnapering en besluiten om ons te buiten te doen aan de pubgrub. De fish&chips en een sirloin steak gingen er prima in, het mag gezegd, het eten in het hotel is erg goed.
Alweer een mooie dag gehad, met een kort ritje (jaja), morgen weer tanken.
Dag 5, Stirling Castle.
Reislog van onze trip naar Schotland in mei/juni van 2005
- Pieter
- Beheerder
- Berichten: 562
- Lid geworden op: 15 sep 2012, 21:44
- Contacteer:
Dag 5, Stirling Castle.
Don't put your mouth into motion, before your brain is in gear.
Ga naar
- Welkom op onze webstek
- Chatbox
- Verse Reisverslagen
- Reisverslagen
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ Nieuw Zeeland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District & North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2019
- ↳ Schotland 2020
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- Vakantiefoto's
- ↳ Herm 2000
- ↳ Lanzarote 2002
- ↳ Ierland 2004
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ York 2007
- ↳ Schotland 2008
- ↳ Singapore 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Noordereiland 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Zuidereiland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District en North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- ↳ Schotland 2024
- Overheerlijke Recepten
- ↳ Sauzen
- ↳ Soepen
- ↳ Rundvlees
- ↳ Varkensvlees
- ↳ Rijst
- ↳ Kip
- ↳ Pie
- ↳ Vis
- ↳ Brood
- ↳ Dessert
- ↳ Lamsvlees
- ↳ Wild
- ↳ Noedels
- ↳ Gebak
- ↳ Aardappel
- ↳ Gehakt
- ↳ Groente
- ↳ Eieren
- ↳ Deeg
- ↳ Thai recepten
- ↳ Lunch
- ↳ Pasta
- Andere foto's en diversen
- ↳ Helivlucht 2017
- ↳ Marrum 2017
- ↳ Dordt in stoom 2018
- ↳ Herfst 2019
- ↳ Internationale Stationaire Motorenshow Nuenen 2023
- ↳ Allerhande
- ↳ Alledaagse beslommeringen
- ↳ Platanenzooi
- ↳ Andere Pagina's
- ↳ Anna vertelt
- ↳ Familie perikelen
- ↳ Overpeinzingen
- Nieuwe Recepten
- Gast Recepten
- Welcome to our website
- For our English speaking guests
- ↳ Travel journals
- ↳ Scotland 2005
- ↳ Austria 2006
- ↳ New Zealand 2008
- ↳ Recipes
- ↳ Sauces
- ↳ Soups
- ↳ Beef
- Soulmates
- Humor
- Heit en Mem