Weer vroeg wakker, het bed was toch iets minder dan gedacht, maar het werd toch tijd. We hadden half negen gezegd als ontbijt tijd, maar toen we om acht uur beneden stonden, was de tafel al gedekt. Een prima ontbijt met verse broodjes en misschien wel vleeswaar uit de eigen slagerij, er staat op het kaartje te lezen dat hij een eigen slachterij heeft, dus het zou zomaar kunnen.
Om 8:30 zijn we weer op pad.
Na enig gekronkel en umleitungen belanden we weer op de snelweg richting Karlsruhe, maar zover gaan we niet. Het is druk op de weg en omdat we nog meer willen zien, duiken we snel weer van de autobahn af.
Om 9.30 bij Mummelsee een prachtig uitzicht over het Schwarzwald. Kodak moment!!
We gaan richting Frankrijk om daar een klein stukje van de Alsace te zien en zo via de snelweg weer in Duitsland terecht te komen, de grote steden op deze manier dus ontwijkend. Nog een klein stukje snelweg in Duitsland om dan door de Pfalz te crossen, richting Luxemburg.
Om 11:00 ff gestopt voor een bakkie en om het vervolg van de route te bekijken. De Katarinen Gasthof bij Hinterweidental. Het was een ouwe knip, helemaal verzakt en het interieur was zo mogelijk nog ouder dan in het gasthof waar we overnacht hadden.
Om toch nog enige meters te maken zijn we weer over een stukje snelweg gereden naar Trier.
Inmiddels moest er weer getankt worden, maar waar in heel Duitsland vele benzinepompen langs de autowegen staat ....hier dus niet!!! Twee keer van de route afgeweken en uiteindelijk een pomp gevonden in Türkis-mühle (of all places). Daar ook geprobeerd iets te eten te krijgen bij een snackbar-achtig iets, maar van teruggekomen. Friet en worst was het enige op het menu.
In Trier door de stad gedwaald, een afrit gemist en weer door de stad gedwaald en toen toch de richting naar Luxemburg te vinden.
De magen beginnen te knorren, ook omdat het inmiddels al na 1 uur is geworden, dus via de snelweg Luxemburg in gereden, al zou je zweren dat het Bels was.
De bewegwijzering is niet van dien aard dat het meteen duidelijk is waar je moet zijn en toen we daarna ook nog het parkeerterrein van de Movenpick voorbij reden (wat trouwens bom en dan ook bomvol stond) zijn we dus maar vanaf de snelweg naar beneden gereden om het grensriviertje te volgen naar Echternach.
Na een stop in een poging om iets te eten (het hotel/restaurant was gesloten) zijn we doorgereden naar Echternach. Het is alsof de duvel er mee speelt, weer komen we in een tentje terecht wat een 50 jaar geleden als heel modern aangemerkt kon worden. Restaurant du Pont heet het, recht tegenover de brug terug Duitsland in. Het eten was er goed trouwens, maar de bediening was nogal in de war. Het vrouwtje wat er rondliep bracht wat er besteld was, omdat ze het opgeschreven had, maar waar het hoorde, dat was ze al lang weer vergeten.
De was stond op een tafel, half opgevouwen en de afwas stond achter de bar.
Uiteraard hebben we nog enige verslavende middelen ingeslagen en zijn daarna de brug overgestoken, op naar Bitburg, waar de snelweg ligt te wachten om ons thuis te brengen. Het is dus al een uur of drie en er moeten nog wat kilometertjes gemaakt worden.
Het is een prima weg, langs Prum richting Malmedy en Verviers, al is het Belse deel niet echt geweldig. Dat lag ook niet geheel buiten de verwachting, in Bels hebben ze nog nooit een goeie weg aan kunnen leggen.
Zo rond half vijf rijden we Nederland weer binnen, zelfs zonder borden zou je het meteen weten, dus de auto begint de stal alweer te ruiken.
Nog ff door Maastricht worstelen en dan het gas er weer op. Half zes stond het beestje weer voor de deur, nog ff kreunend van de rit, maar tevreden. Zelfs de 170 km/h op de autobahn was goed bevallen.
De vakantie zit er weer op, nu de nasleep nog afronden, dit verslag dus en al de foto’s bekijken en sorteren, de film bewerken en maken, met andere woorden veel napret.
Op naar huis
Reislog van onze trip naar Oostenrijk in september 2006
- Pieter
- Beheerder
- Berichten: 562
- Lid geworden op: 15 sep 2012, 21:44
- Contacteer:
Op naar huis
Don't put your mouth into motion, before your brain is in gear.
Ga naar
- Welkom op onze webstek
- Chatbox
- Verse Reisverslagen
- Reisverslagen
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ Nieuw Zeeland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District & North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2019
- ↳ Schotland 2020
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- Vakantiefoto's
- ↳ Herm 2000
- ↳ Lanzarote 2002
- ↳ Ierland 2004
- ↳ Schotland 2005
- ↳ Oostenrijk 2006
- ↳ York 2007
- ↳ Schotland 2008
- ↳ Singapore 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Noordereiland 2008
- ↳ Nieuw Zeeland - Zuidereiland 2008
- ↳ East Sussex 2009
- ↳ Somerset 2010
- ↳ Schotland 2011
- ↳ Eifel 2011
- ↳ Wales 2012
- ↳ London 2012
- ↳ Cornwall 2013
- ↳ Derbyshire 2015
- ↳ Schotland 2016
- ↳ Sauerland 2017
- ↳ Wales en Herefordshire 2018
- ↳ Kent 2018
- ↳ Lake District en North Yorkshire 2019
- ↳ East Sussex 2022
- ↳ Oostenrijk 2023
- ↳ Schotland 2024
- Overheerlijke Recepten
- ↳ Sauzen
- ↳ Soepen
- ↳ Rundvlees
- ↳ Varkensvlees
- ↳ Rijst
- ↳ Kip
- ↳ Pie
- ↳ Vis
- ↳ Brood
- ↳ Dessert
- ↳ Lamsvlees
- ↳ Wild
- ↳ Noedels
- ↳ Gebak
- ↳ Aardappel
- ↳ Gehakt
- ↳ Groente
- ↳ Eieren
- ↳ Deeg
- ↳ Thai recepten
- ↳ Lunch
- ↳ Pasta
- Andere foto's en diversen
- ↳ Helivlucht 2017
- ↳ Marrum 2017
- ↳ Dordt in stoom 2018
- ↳ Herfst 2019
- ↳ Internationale Stationaire Motorenshow Nuenen 2023
- ↳ Allerhande
- ↳ Alledaagse beslommeringen
- ↳ Platanenzooi
- ↳ Andere Pagina's
- ↳ Anna vertelt
- ↳ Familie perikelen
- ↳ Overpeinzingen
- Nieuwe Recepten
- Gast Recepten
- Welcome to our website
- For our English speaking guests
- ↳ Travel journals
- ↳ Scotland 2005
- ↳ Austria 2006
- ↳ New Zealand 2008
- ↳ Recipes
- ↳ Sauces
- ↳ Soups
- ↳ Beef
- Soulmates
- Humor
- Heit en Mem